
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 803
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06932
Ext.Price$0.06932
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06932 | $0.06932 |
| 10 | $0.03466 | $0.34660 |
| 50 | $0.03134 | $1.56700 |
| 100 | $0.02834 | $2.83400 |
| 500 | $0.02563 | $12.81500 |
| 1000 | $0.02318 | $23.18000 |
| 3000 | $0.02159 | $64.77000 |
| 5000 | $0.02011 | $100.55000 |
| 10000 | $0.01872 | $187.20000 |
